Na různých webech, najdeme různé testy na různé prohlížeče. Úplně vše, co se z nich dozvíte, nemusí být ale pravda. Každopádně odborníci tvrdí, že svůj prohlížeč, ať už si vybereme jakýkoli, bychom měli pravidelně aktualizovat. Znamená to, kdykoli nám prohlížeč aktualizaci nabídne, což je už dnes celkem běžné, ji využít.
Aktualizovat prohlížeč nestačí
Aktualizovat prohlížeč je tedy v pořádku, ale nemyslete si, že tím děláte maximum pro svou bezpečnost. Je dobré si uvědomit, že na svém počítači máte i další nainstalované doplňky, a právě o ty je potřeba se také starat, tedy také je pravidelně aktualizovat.
Tohle všechno je ale potřeba skloubit s kvalitním antivirem, na kterém také není dobré šetřit. Základní verze bývá většinou zdarma, na zvážení ovšem pak je, jak důležitá data v počítači máte a zda vám základní verze stačí. Nebo by bylo lepší a vhodnější připlatit si a mít jistotu, že o ně nepřijdete.
Kdo chce jistotu
Ten, kdo lpí na bezpečnosti, řešením bude kvalitní antivirový program s rezidentním webovým štítem, který bude kontrolovat zdrojový kód načítaných webových stránek. Jde o celkem běžnou funkci bezpečnostních internetových balíčků, samozřejmě od předních dodavatelů.
Kontrola svého webu
Provozovatel si může svůj web zkontrolovat. Prověřit si, zda nešíří nebezpečný obsah. Je k tomu potřeba použít službu, která provede antivirový test nějakého vzorku webové prezentace. Také je schopna posoudit, zda není web na nějaké černé listině. Ale pokud vám tato slova a věty jsou cizí a nevíte kudy kam, opět je nutné se poradit s odborníkem.
Jak to funguje v praxi
●Podvodné weby– se vás snaží přimět k nějaké aktivitě, například k vyzrazení vašich přístupových hesel nebo osobních údajů, a to pomocí falešných stránek bank apod.
●Nebezpečné weby– mohou váš počítač poškodit, nebo můžete mít minimálně problém s funkčností prohlížením internetu.
Když narazíte na cokoli podezřelého, nic neotvírejte, nic neinstalujte, vše ihned zavřete a počítač aktualizujte, aktualizujte a zase aktualizujte.