Dáváme tam to, co nepotřebujeme nějak moc často, nebo jsme zvažovali vyhození. Takže jsou tam. A když pak náhodou něco potřebujeme, v té tmě to něco nemůžeme najít. Proto potřebujeme věc, která by tmu vymýtila. Ne, svíčka nebo louč není vhodná, navíc již právě ta louč asi k mání nebude. Na tmu musíme mít spolubojovnici a tou je baterka.
Nebo jiná situace. Najednou vypnou proud. Nikdo to nečeká, takže zmatek je dokonalý. V nejhorším případě může dojít k naraženým kolenům nebo i rozbitému nosu. I zde by bylo dobré mít po ruce baterku. Pomocnici, či chcete-li bojovnici proti tmě.
Bez nich by neměla být žádná domácnost a je-li jich více, je to jen dobře. Protože když v jedné dojdou baterie…
Baterky, přesněji zvané kapesní svítilny, jsou potřebné i v jiných situacích, kde jsme zůstali bez světelného zdroje. Může to být někde uprostřed silnice, když se porouchá auto nebo jízdní kolo. Může to být tehdy, když ve sklepě rupne žárovka. Jiný zdroj zde není a něčím si na výměnu posvítit musíte.
Kapesních svítilen jsou obrovské spousty druhů ališí se vším možným. Obyčejným knoflíkem k zapnutí, správně vlastně spínačem, a konče třeba jejich váhou. Nedivte se, ta je důležitá podle druhu činnosti, někde může být její použití na delší dobu a pak poznáte, že držet půl kila nebo deset deka je veliký rozdíl.
Jsou baterky, které jsou určeny ke speciálním činnostem, například vodotěsné pro potápěče. Také mohou mít nějaká přídavná zařízení, nejčastěji je to paralyzér. Jinde zase magnet, takže lze svítilna umístit na svislý kovový povrch. Možností je neomezeně a existuje i baterka s rádiem a výstražným světlem na druhém konci.
Baterky se mohou lišit i zdrojem napájení, některá je na články, jiná se dobíjí. Záleží jen na zájemci o koupi, jakou si vybere a které funkce budou pro něj v budoucnu důležité. Nu, podstatné je to, aby svítila.