Tchyně a uzený jsou nejlepší studený?

Samo slovo tchyně má spíše negativní příchuť, i když ne všechny tchyně si negativní pohled zaslouží. S některými se totiž dá docela dobře vyjít. A pokud je vztah komplikovaný, je potřeba na něm zapracovat, jedině tak ho kočírujete.

Pokud vás tchyně sekýruje, kritizuje, komanduje, diktuje a motá se do chodu vaší domácnosti, určitě to nemáte jednoduché. Jak ale zařídit, aby váš vztah fungoval a byl harmonický, nebo alespoň neutrální? Vždy je to věc přístupu, ochoty k sebepoznání a schopnosti vcítit se do toho druhého.

 JAK VYJÍT S TCHYNÍ
1.       Stanovte si pravidla
Pokud chce tchyně řídit váš domov a za všech okolností vám do všeho mluví, zkuste jí dát najevo, kde jsou hranice. Stanovte si pravidla, že u vás domiste paní domu vy, ona zase u sebe. Je tedy jen vaše věc, jak si domácnost vedete. Klidně jí řekněte, že si vážíte jejích rad a pomoci, ale že si to přesto uděláte po svém.

2.       Nesoupeřte
Nenechte se strhnout ke vzájemnému soupeření a k neustálým bojům, které stejně nikam nepovedou. Pokuste se dokázat, že spolu můžete vyjít i bez soupeření. Zachovejte si svou úroveň a problémy řešte v klidu. Tchyni respektujte a dejte jí to najevo. Zkuste jí vzít spíše jako spojence a pomocníka v dosahování vlastní potřeby i při výchově a hlídání dětí.

3.       Spolupracujte
Rodinné vztahy s příchodem vnoučátek vždy zintenzivní. Do té doby zkuste jako středobod brát člověka, na kterém vám oběma nejvíce záleží – váš muž. Každou matku velmi potěší, když uvidí, že je její syn milován.

4.       Chvalte ji
Výhody z chvály plynou dostatečně rychle. Chvála však musí být nenápadná a upřímná. Důvod si vždy najdete, i kdyby měl být nicotný, nebo trochu vybájený. Občas stačí například pochválit, jak jí to sluší. Pozitivní nálada je nakažlivá a tak je jen na vás, čím se necháte nakazit a jakou náladu přenesete na druhé.