Jestlipak jste už byli v situaci, kdy jste se nastěhovali do nového bytu a na zemi kolem vás stálo mnoho nerozbalených krabic. Ve většině případů propadáte zoufalství, kam tyhle všechny věci naskládáte?
Pokud má byt dostatek prostor jako je komora, vestavěné skříně nebo úložné prostory v ponížených stropech, nemusíme se znepokojovat.
Předměty, které nebudeme potřebovat denně, máme kam umístit. Musíme ale vždy dobře uvážit, zda pro danou věc budu sahat 3x do týdne nebo jednou za rok. Podle toho volíme dostupnost úložiště. To znamená, že věci denní potřeby vyskládáme do nižších partií skříní, naopak prostory, kam musíme vystoupat po schůdkách nebo žebříku, přenecháme sezonním věcem jako je sportovní vybavení, vysloveně letní nebo zas zimní pomůcky či obuv. Tyto věci nebudeme potřebovat denně nebo je vyndáme na dostupnější místo 2x ročně.
I volba rozměrů skříní je důležitá. Dá se říci, že většina vybavení bytu se mění s dobou, skříně však zůstávají většinou ve stejné podobě. Také si je nepořizujeme na rok, ale je to takzvaná stálice bytového vybavení.
V dnešní době jsou oblíbené nejen skříně podél zdí, ale ve větších prostorách se dají použít jako dělící příčka s průchodem mezi oddělenými částmi. Je to velmi praktické zejména v dětských pokojích, kdy máme děti různého pohlaví a ony dospějí do věku, kdy by měly bydlet samostatně, více místností ale není kdysposici. Rozměry se pak přizpůsobují potřebám objednatele.
Použití skříní je opravdu různorodé, záleží na vtipu a nápaditosti toho, kdo byt zařizuje. Není od věci navštívit bytového architekta a o všem se poradit dříve, než sáhneme vedle. Odborník nám může udělat ivizualizaci ve 3D, což nám umožní vidět svůj budoucí byt tak, jak si ho představujeme.
Často zjistíme, že naše představy přece jen není to pravé. Ale nevadí, protože stále je dost prostoru na další možnosti. Takže zvažujte zřízení svého úložného prostoru pečlivě, protože je to zařízení, kterého se jen tak nezbavíte a potřebovat ho budete celý život.